Te néked zengek éneket

Berkesi Sándor gyülekezeti énekiskolája

az Országos Református Tanáregyesület kiadásában, Debrecen 1994

Kiadványunk szeretné ráirányítani a figyelmet egyházi énekkincsünk értékeire, … a tanitás gyakorlatának fontos szempontjaira, jó sorrendiségére, a lélekkel teli megszólaltatás minőségére. Az a tapasztalatom, hogy ha éneket tanítunk, jóformán csak a szöveget vizsgáljuk, elemezzük. A dallamról szinte soha nem esik szó. … Vegyük észre, ha egy zeneszerző egy dallamívvel, egy ritmusfordulattal, egy hangsúlyjátékkal, egy hangnemváltással „üzen”. Legyenek ezek nyilvánvalók éneklésünkben, mélyítsék el a szöveg, az evangéliumi mondanivaló jelentéstartalmát.
A könyv tartalma:

Előszó, Az énektanítás alapszabályai
Zsoltárok, dicséretek
Gyermekénekek, Bibliaórai és evangélizációs énekek
Kánonok, A kánonéneklés néhány alapvető szabálya
Többszólamú feldolgozások
Nemzeti imádsággá lett énekek
Néhány magyar ének szövege idegen nyelven
Betűrendes útmutató énekek kezdősorai szerint

A teljes könyv

ZSOLTÁR - a ReZeM lapja

1996A Református Egyházzenészek Munkaközössége (ReZeM) folyóirata az első öt évben negyedévenként, 2002-2007 között évenként jelent meg. Itt összegyűjtve megtalálható minden szám. 1994/1    1994/2    1994/3  &...