A Kálvin Kiadónál 2016-ban megjelent második, bővített kiadás.
TARTALOM
BEVEZETÉS - 5
AZ ALTERNATÍV KORÁLJÁTÉK LEHETŐSÉGEI (Karasszon Dezső) - 7
MAGYARÁZATOS PÉLDATÁR (Gárdonyi Zsolt huszonegy tétele a zeneszerző kommentárjaival) - 30
TOVÁBBI PÉLDÁK (Karasszon Dezső alternatív korálharmonizációi) - 48
NÉHÁNY GYAKORLATI FELADATTÍPUS (Gárdonyi Zsolt) - 73
A 2021-es új Református énekeskönyvhöz igazított mutatók
2022 őszén kezdődött el az új református korálkönyv szerkesztése. A nyomdai megjelenéshez még időre van szükség, a kántorok addig a már elkészült és az internetre feltöltött kottákat használhatják a Digitális Új Református korálkönyv oldalon. A tervekről bővebben itt lehet olvasni.
Draskóczy László 2015-ben készített gyűjteménye
Karasszon Dezső válogatásában
Gyakorlati segítség anelek alkalmazásával
- példatár és útmutató -
Ez az összeállítás elsősorban azoknak a kántoroknak a számára készült, akik más hivatásuk mellett vállalták a rendszeres vasárnapi istentiszteleti szolgálatot. Zeneiskolai tanulmányaikat hasznosítják sokan, ezért az ott megszerzett elméleti tudás elég az alábbi módszer alkalmazásához, mellyel saját előjáték szerkeszthető. Erre a készségre pedig szükség lesz, ahogy egyre inkább birtokba veszik a gyülekezetek az új énekeskönyv énektöbbletét.
A Karasszon Dezső szerkesztésében 2010-ben napvilágot látott, már nem kapható kötet.
Az 1948. évi Református Énekeskönyv kíséretei.
Az új énekeskönyvhöz tartozó korálkönyv elkészítése nagyjából kétéves folyamat. Ennek első lépéseként állítottuk össze az új dallamok kíséreteit tartalmazó gyűjteményt. Az ismert énekek nagy részéhez használhatjuk az eddigi korálkönyvet.
Intonáció – szó szerinti fordításban: behangolás, bevezetés, azaz elő- és utójáték a korálkísérethez. A korálelőjáték műfajhoz tartozik, aminek igen gazdag irodalma van, csúcspontját J. S. Bach...